Welcome to Erboy Plast Turkey
Close
Filters
Search

ATIK SU BORUSU

İnşaat sektörünün gelişmesi ile çok katlı yapıların yerleşimde yeri artmıştır. Yapılardaki su ihtiyacının karşılanması için yeni bir sistem gerekmiştir. Çünkü çok katlı yapılarda en yukarı kattan en aşağı kata kadar suyun inip çıkması bir problem haline gelmiştir. Suyun çıkışını sağlayan sisteme atık su tesisatı denir.  Atık su tesisatı atık su borusu çeşitlerinin birleşmesi ile oluşturulmuş bir sistemdir. Atık suların yapıların içine özenli bir şekilde yerleştirilmesi ile bu ihtiyaç karşılanmış olur. Su borularında herhangi bir arızalanma sonucu su kaçağı meydana gelmektir. Su kaçağı problemi yetkili kişilerce kolayca çözülebilen bir su tesisatı arıza çeşitlerindendir.

Atık Su Borusu Çeşitleri

Suyun çıkış yerinden başlayarak kat borusuna kadar olan bağlantıyı atık su bağlantı borusu sağlar. Genelde diğer atık su borusu çeşitlerinden daha küçük boyuttadır. Atık su kat borusu ise bağlantı borusundan aldığı suyu kolon borularına iletir. Çapı bağlantı borularından daha geniştir ve yatay bir şekilde konumlandırılmıştır. Yatay olan bu borular atık su kolonlarına iletilir. Bu kolonlar dikey konumlandırılmıştır. Dikey konumdaki bu boruların çapı bağlantı borularından daha yüksektir. Kolon boruları ise katlardan aldıkları kirli suları ana boruya iletirler. Ana boru yapının tüm kirli suyunu rögara iletir. Rögar herhangi bir tıkanıklık durumunda ana boruya ulaşılabilmesini sağlayan bir yapıdır. Bu ana borunun tıkanması ile birlikte bütün yapının su tesisatı aksatabilir. Bundan dolayı dikkatli olmak her zaman için daha faydalı olacaktır.

Atık Su Borusu Modelleri ve Fiyatları

Atık su boruları yapının su tesisatındaki önemli araçlardandır. Birbiri ile sürekli bağlantı halinde olan borular dairelerden aldıkları suları kat borularına, kat borularından aldıkları suları ise ana boruya iletirler. Bu boruların kaliteli malzemelerden yapılmış olması çok önemlidir. Çünkü herhangi bir yüksek basınçta borular kolayca hasar görürse su kaçağı olabilir. Atık su borusu fiyatları modelden modele ve çeşide göre oldukça geniş bir aralıktadır. Yapınıza uygun ve ihtiyacınız doğrultusunda olan boruları tespit edip tesisat malzemeleri satılar yerlerden bu boruları kolayca temin edebilirsiniz.