Erboy Plast...Kaliteli, Güvenli Alışveriş...
Close
Filters
Ara

PİMTAŞ

4 bin yıl öncesinde başlayan boru ihtiyacı tarih boyunca giderek daha da büyüdü ve M.Ö. 3. yüzyılda bronz ve kurşundan ilk dökme borular elde edildi. O günden bugüne kadar gelişen sanayi ile birlikte boru çeşitleri her seferinde kendini yenileyerek kapsamlı bir şekilde olumlu anlamda değişti. Özellikle inşaat sektöründeki gelişmeler, temiz su, atık su, drenaj, doğal gaz dağıtım şebekelerinin artışı, tarımda akıllı sulama gibi farklı nedenlerle gün geçtikçe plastik boru kullanımının ağırlık kazandığı görülmektedir. Pimtaş plastik olarak üstün düzey kaliteli boru çeşitlerimizle yılları aşkın tecrübelerimizi birleştirerek hizmet vermekteyiz. Pimtaş plastik kaliteli borular her alan için uzun vadeli kullanım sağlar. Bu nedenle pimtaş plastik boru çeşitleri ve diğer boru çeşitlerimizi rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Özellikle tesisatlarda yaygın şekilde kullanılan galvaniz ve siyah çelik borular 2000’li yılların başında yerini plastik ve bakır borulara bırakmıştır. Özellikle plastikten üretilen polivinil klorür yani pvc polietilen yani pe ve poliproplen yani pp borular zengin seçenekleriyle sektörde yerini almıştır. Isıtma ve temiz su tesisatında en fazla kullanılan boru çeşidi poliproplen (PP)’dir. Polipropilen ham maddesi ısıya, basınca ve kimyasal maddelere mukavemeti açısından üç gruba ayrılmaktadır. Pimtaş boru çeşitlerimiz her gruptan boruyu içerisinde barındırmaktadır. Temiz su, atık su ve benzeri kullanımlar içim pimtaş boru çeşitlerimizden dilediğinizi seçebilir ve uzun vadeli bir şekilde kullanabilirsiniz. Özellikle temiz su tesisatında polipropilen random copolimer – PPRC (Tip3) sınıfı borularımız en fazla tercih edilen pimtaş boru çeşitlerimizden bir tanesidir. Isıtma tesisatında ise bu boruların uzama kat sayılarının fazla olması sebebiyle oluşabilecek sarkma ve genleşmelerin önüne geçmek için yine bu boru grubundan olan alüminyum folyo kaplı olanları kullanılmaktadır.

Polipropilen borular, işçiliğinin kolay ve çabuk olması, hafifliği, iç yapısının pürüzsüz oluşu, kireç ve pislik tutmama, korozyondan etkilenmeme, nakliye gibi avantajları sebebiyle en vazgeçilmez ürünlerimizden biri haline gelmiştir. Pimtaş boru kalitesine güvenerek rahatlıkla bizi tercih edebilirsiniz. boru fiyatlarımız istediğiniz borunun çeşidine göre değişkenlik gösterse de fiyatlarımız genel itibariyle bütçe dostudur.

Görüntü Kutu Liste
Sırala
Ekran her sayfa