Erboy Plast...Kaliteli, Güvenli Alışveriş...
Close
Filters
Ara

U-PVC KÜRESEL VANA

Küresel vanaiçerisinden geçen akışkanı kontrol etmesi için delikli ve döner bir küreye ihtiyaç duyan, çeyrek dönüşlü bir vanadır. Kürenin deliği, akış ile aynı hizada olduğu zaman ve vana kolu tarafından 90 derece döndürüldüğü zaman kapalı olmaktadır.  

Kol açık olduğunda akışla aynı doğrultuda düz olmakla beraber valfin durumunu görsel olarak doğrulaması için dik konumda olmaktadır. 

Kaliteli olduğu sürece uzun ömürlü olan küresel vanalar, uzun süre kullanım sonunda da yüksek bir performans göstererek kalitesini doğrular nitelikte hareket etmektedir. Sıklıkla tercih edilmesinin nedenlerinden biri olan kalite ve uzun ömürlü kullanım, küresel vanalar için oldukça önemlidir. 

Kapatma ve akışkanı kontrol etme işlemleri için en uygun kullanımı sağlayan küresel vanalar, diğer vanalara oranla en çok tercih edilen vanalardır. Ortasında deli bulunan bu küreler, 90 derece dönüşünde tam açık pozisyondan kapalı pozisyona geçerek oldukça rahat ve kolay kullanım sağlamaktadır. 

Küresel vana kullanımında basınç kayıplarının az olması, büyük bir avantaj sağlamaktadır. Bunun yanı sıra kolay açılıp kapanması ile daha anlaşılır bir kullanım imkanı sağlamaktadır. Sızdırmazlık konusunda en iyi seçeneklerden biri olan küresel vana, en iyi kullanım olanağını sağlayarak aynı zamanda az yer kaplamaktadır. 

Hafif olan küresel vanalar, birçok çeşidi içerisinde barındırmaktadır. Dişli küresel vanalar, flanslı küresel vanalar, kelebek kollu küresel vanalar, mini küresel vanalar ve doğalgaz küresel vanalar bunlardan bazılarıdır. 

Doğalgaz hatlarında sıklıkla kullanılan küresel vanalar, ısıtma ve soğutma hatlarında da sıklıkla kullanılmaktadır. Özellikle kimya sektörü gibi sektörlerde varlığını sürdürmektedir. Kaliteli küresel vanalar, gıda tesislerinde en çok kullanılan vanalardır. 

Kağıt fabrikaları ve gemi inşaatlarında da kullanılan küresel vanalar, en kolay ve en kaliteli kullanımı sağlamaktadır. İki yönlü olarak da kullanılabilen bu vanalar, teflon malzemeden üretilebildiği gibi çeşitli malzemelerden de üretilebilmektedir. 

Küresel vanada bulunan küre, paslanmaz çelikten üretilebildiği gibi, gövdesi de pik ve sfero dökümden üretilebilir, üretiminde çelik de kullanılabilmektedir. Küresel vana için en kaliteli ve uzun ömürlü ürün seçimlerini sitemizde bulabilir, aynı zamanda kolaylıkla satın alabilirsiniz. 

Görüntü Kutu Liste
Sırala
Ekran her sayfa