Erboy Plast...Kaliteli, Güvenli Alışveriş...
Close
Filters
Ara

U-PVC KELEBEK VANALAR

Büyük çaplı borularda sıklıkla kullanılan kelebek vana, son yıllarda en çok tercih edilen vana çeşitlerinden biri olmuştur. Rahat kullanımı ve ergonomik oluşuyla çoğu vanadan daha çok rağbet gören bu kelebek vanalar, ilerleyen yıllarda da müşteri kapasitesini azaltmayacak gibi gözükmektedir. 

Az yer kaplamasıyla ve küresel vanaya oranla daha ucuz ve kullanışlı olması göz ardı edilemeyecek niteliklerinden biridir. Akışkan kontrolünde son yıllarda en çok rağbet gören vanalardan olmakla birlikte, su ve sıcak su tesisatlarında da sıklıkla kullanılarak tesisatta önemli bir rol üstlenmektedir. 

Kelebek vanayı seçmeden önce akışkan cinsini bilmek işinizi kolaylaştıracaktır. Akışkanın hızını, basıncını ve özelliklerini de bilmek işinizi ekstra düzeyde kolaylaştıracaktır. Bunun yanı sıra kelebek vananın çapının bilinmesi, monte sırasında oldukça işinize yarayacaktır. 

Kelebek vana, ismini disk ve milin kombinasyonundan dolayı almıştır. Sıvı, gaz veya partiküllü viskoz akışları kontrol amacıyla kullanılan basit ve kompakt yapılı olan bu vanalar, az yer kapladığından çok sık tercih edilmekte ve gün geçtikçe artan talep nedeniyle fiyatlarında da değişiklikler gözlemlenebilmektedir 

Kelebek vana fiyatları genel olarak her cebe uygun olsa da sezonu bulunmayan bir araç gereç olduğundan dolayı yıl içerisinde fiyat artış ve düşüşleri gözlemlenmemektedir. Aynı zamanda dış ortam sıcaklığının da bilinmesi kelebek vananın kullanım ömrü açısından oldukça önemli bir husustur.  

Kelebek vananın nasıl kontrol edileceğini bilmek de kullanıcılar açısından önemli bir konudur. Yanlış kullanım sonucu olumsuz olaylar oluşabilmekte, bu olumsuz olayların sonucunda da ciddi yaralanmalar yaşanabilmektedir. Vana çeşitleri içerisinde bulunan birçok özellik de müşteri tarafından belirlendiğinde, kolaylık sağlayarak en iyi kullanım olanağı sağlanmaktadır. 

Diğer vanalara göre oldukça hafif olan kelebek vanalar, en iyi hizmet kalitesi ile üretildiğinden kullanıcı hatası dışında hiçbir aşınma, bozulma ve kırılma durumuna maruz kalmamaktadır. Yüzde yüz sızdırmazlık sağlayan bu araçlar, su ile aşınmaz ve kolay kolay zarar görmez. 

Uzun ömürlü olması ve diğer vanalara göre daha ekonomik olmasıyla en iyi şekilde hayatınıza kolaylık sağlayan kelebek vanakelebek vana İstanbul kategorisinde de birçok firmaya ev sahipliği yapmaktadır. 

Görüntü Kutu Liste
Sırala
Ekran her sayfa