Welcome to Erboy Plast Turkey
Close
Filters
Search

HDPE BORU

Hdpe boru, birçok alanda kullanılan ekipmanlardandır. Petrolden edlde edilen ve yüksek yoğunluklu polietilen malzemeye verilen bir isim olan hdpe, kaliteli ve dayanıklı bir malzeme olmasından dolayı sıklıkla tercih edilmektedir. 

1 kg hdpe1.75 kg petrolden üretilmektedir. Bu sebeple her koşula dayanıklı bir malzeme olan hdpe daha çok boru yapımında kullanılmaktadır. 

Hdpe borular, yaşlanmaya ve korozyona karşı oldukça dirençli olduğundan, suya da oldukça dayanıklıdır. Hdpe malzemeler, denizde ve tekne yapımında sıklıkla kullanılmaktadır. 

Geniş bir kullanım alanına sahip olan hdpe, boru yapımında ve şişe, bidon, beyaz eşya, oyuncak gibi ürünlerin üretiminde de sıklıkla kullanılmaktadır. 

Basınçlı borular ve elektronik eşyalarda da kullanılabilen hdpe, suya dayanıklılığı sebebiyle yıllardır birçok alanda kullanılmıştır. 

Gerilim çatlağı ve çatlak ilerleme direncinin en üst düzeyde bulunduğu bir malzeme olan hdpe, boru yapımında kullanıldığında sağladığı ekstra dayanıklılık ile birçok alanda sıklıkla tercih edilmekte ve önerilmektedir. 

Hdpe boru suya karşı dayanıklılığı sayesinde tercih edilmekte ve kullanılmaktadır. Atık su boruları ve benzeri alanlarda kullanıldığı gibi inşaat gibi yerlerde de sıklıkla kullanılmaktadır. 

Özellikle de su tahliyesi yapılan ve yapılması gereken yerlerde tercih edilen hdpe boru, boya ve bakım gibi ihtiyaçları olmadığından hem kolay kullanım sağlamakta hem de uzun yıllar kullanılabilmektedir. 

Hdpe boru kullanım kolaylığı !

Çelik, ahşap, alüminyum gibi malzemelere göre daha kolay birleştirilebilir olduğundan ve imalat aşamasında da birçok kolaylık sağladığından hdpe boru, hem az maliyetli olmakta hem de üretim aşamasında da kolaylık sağlamaktadır. Üstelik hdpe boru fiyatları emsallerine göre çok daha uygundur.

Her türlü çalışma koşulunda direncini ve kalitesini hiç zorlanmadan koruyan hdpe borular, toksik madde içermediğinden dolayı oldukça hijyenik kullanım sunmaktadır. Tortu birikmesine de müsaade etmeyen bu borular, atık suda kullanılabildiği gibi temiz suda da kullanılabilmektedir.  

Çoğu malzemeye göre daha hafif ve ekonomik olan hdpe borular, uzun süre kullanım imkanı sağladığından hem az maliyetli olmakta hem de kaliteli olması sebebiyle cebinize de dost olmaktadır. Yüksek sıcaklıklara dayanıklı olduğu gibi düşük sıcaklıklara da oldukça dayanıklı olan bu en kaliteli hdpe boru her şarta uyum sağlamaktadır. 

View as Grid List
Sort by
Display per page