Erboy Plast...Kaliteli, Güvenli Alışveriş...
Close
Filters
Ara
RSS

Blog

Su Borusu

Su borusu, atık suları, su buharlarını ve suyu belirli noktadan diğer bir noktaya aktarmaya yarayan naylon veya demir borulara verilen isimdir. Günümüzde kullanılan su boruları eskiye nazaran daha kaliteli ve ömrü uzun olan borulardır. Eski zamanda kullanılan borular kısa sürede atık sulara ve su buharına karşı dirençlerini kaybedip aşınırken, günümüzdeki kaliteli borular uzun ömürlü ve uzun süre kullanıma uygun borulardır.

Kaliteli su borusu

Özellikle günümüzde nüfus artışı ile birlikte ülkemizde bir çok yeni yapı özenle hizmete açılmıştır. Bu yapıları genellikle diğer yapılardan ayıran durum eskilerinden daha güvenilir yapıda, daha sağlam ve zeminleri aynı sağlamlıkta inşaa edilmesi ve sunulmasıdır. Genel olarak eski zamanlarda yapılan ve içerilerinde kullanılan aynı zamanda yapım aşamasında yer alan ürünlerin genel olarak kalitesiz olması dolayısıyla binalar kolaylıkla zarar görebilecek duruma gelebiliyordu. İçerisinde kullanılan su borusu dahil genellikle eski tip olduğundan sorunlara sebebiyet verebiliyordu. Fakat artık ülkemizde sanayi alanın ve teknolojinin oldukça büyük oranda gelişmesi ve gelişmeye devam etmesi ile beraber artık binalar ve içlerinde kullanılan tüm boru ve tüm ürünler oldukça fazla oranda dayanıklıdır. Bunun sebebi ise genel olarak zeminde kullanılan dayanıklı malzemelere dayanmaktadır. Özellikle genelde bina içerisindeki borular, çoğu zaman gerek kimyasal maddelerden gerek ise daha değişik sebeplerden ötürü çoğunlukla arızaya uğrayabiliyorlardı. Bunun genel nedeni kullanılan boruların oldukça eski olması idi. Fakat yeni borularda böyle sorunlar yaşanmamaktadır.

Bir çok değişik çeşidi bulunan bu boru türlerinin çok daha fazla kullanılması ve yaygınlaşmasının asıl sebebi ilk olarak diğer borulara oranla çok daha hafif bir yapıda olmasıdır. Diğer borular ise ağırlık konusunda genelde sınıfta kalarak buna bağlı olarak çoğunluk ile bazı arızalara sebebiyet verebiliyorlardı. Boru kullanımında genel olarak hiçbir sorun çıkmadığından dolayı oldukça fazla kullanılan bir boru türüdür. Su borusu kullanımı ekstra önem gerektiren bir kullanıma sahiptir. Çünkü genel olarak ağır olan boruların içerisine su ağırlığı da geldiği zaman borular kolay bir biçimde aşınabilmekteydi.

Su borusu fiyatları

Su borularının bir çok olumlu yönü vardır. En büyük olumlu yönlerinden bir tanesi de genel olarak kimyasal maddelerden hiçbir şekilde etkilenmemesidir. Bu nedenle de oldukça kullanışlı ve yaygın kullanılan bir boru sistemidir. Donmaya karşı da ekstra güçlü olarak koruma sağlar. Bu nedenle de oldukça çok tercih edilir. İçlerinden geçen sıcak veya soğuk su hiçbir şekilde sorunlara sebebiyet vermemektedir. Su borusu fiyatları genel olarak firmadan firmaya göre değişkenlik gösterse de genel olarak piyasa bazında aynı oranda değişkenlik göstermektedir. Nalburlarda kolaylık ile bulabileceğiniz su borusu fiyatları borunun kalitesine ve uzunluğuna karşın değişiklikler gösterebilmektedir. Eğer ki sizlerde bir plastik boru satın almak istiyor iseniz öncelikli olarak bazı gerekli hususları bilmeniz gerekmektedir. İlk değinilmesi gereken nokta su borusu fiyatları hakkında gerekli bilgilere sahip olmaktır. Bu bilgileri de internet üzerinden geniş çaplı bir araştırma ile sağlayabilirsiniz. Firmamızda satışa sunulan tüm malzemeler su borusu da dahil son kalitedir. Bu nedenle eğer bir su borusuna ihtiyacınız var ise firmamızı güvenle tercih edebilirsiniz.

Yıllardır verdiğimiz hizmet ve ele aldığımız üstün başarı ile birçok kişiye su tesisat işlerinde su borusu satışı yaptık ve satışlarımıza son hız devam etmekteyiz. Sizler de bizleri tercih edebilir ve kaliteli malzemeler ile kaliteli alt yapı oluşturarak tüm boru döşeme ve alım işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Tesisatlarda plastik boru kullanımı

Tesisatlarda plastik boru kullanımı özellikle yeni çağ boruların üretilmesi ile beraber oldukça fazlalaşmıştır. Bina tesisatları özellikle yeni yapılarda oldukça ayrıntılı bir biçimde son kaliteli ürünler ile hazırlanmaktadır. Yeni yapıların da artması ile birlikte bina içlerindeki tesisat ve benzeri her oluşum eskisinden daha fazla önem kazanmıştır. Bu nedenle tesisatlarda kullanılan boruların da son kalite olması bu durumda oldukça önemlidir. Bina içlerinde kullanılan boruların öncelikle oldukça sağlam ve uzun ömürlü olması gerekmektedir. Aksi durumda hem maddi hem de efor açısından büyük zorluklar yaşanmasına sebebiyet verebilir. Özellikle pvc boru kullanımında boruların sağlam olması en önemli husustur.

Kaliteli boru seçimi

Ülkemizde bir çok boru imalatı yapan firma bulunmaktadır. Fakat bu konuda önemli olan işin çokluğu değil kalitedir. Bu nedenle borularda kalite olmadığında, çeşitli sorunlar da baş göstermeye devam edecektir. Özellikle bina içlerinde kullanılan boruların dış etkenlere karşı sağlam ve uzun ömürlü olmaları birinci kuraldır. Tesisatlarda borulara dışarıdan etki eden bir çok faktör vardır. Bu etkenlerin borulara verebileceği zararları en aza indirmek veya yok etmek için boruların son kalite ürünlerle en ince ayrıntısına kadar iyi bir şekilde üretilmelidir. Firma olarak sizlere sunduğumuz özellikle bina içi tesisatlarda kullanılan borularımızın her biri son kalite borulardır. Hdpe boru, u-pvc boru ve daha bir çok ürünümüzü web sitemiz içerisinden inceleyebilirsiniz.

Dış etkenlere karşı koruma sağlayarak tesisat sorunlarını kökten çözer ve daha sonrasında baş gösterebilecek herhangi bir soruna sebep olmaz. Kurulduğumuz günden bu yana borularımızda kalite, önem verdiğimiz ilk hususların başında gelmektedir.

Plastik boru fiyatları

Plastik boru fiyatları genel olarak boruların işlevlerine göre değişkenlik göstermektedir. Kullanım alanlarına göre boru çeşidi de değişeceğinden bir fiyat istiyorsanız öncelikle hangi boruyu kullanacağınızı bilmeniz gerekmektedir. Plastik borular dışarıdan aynı olarak gözükse de aslında her birinin kullanım amacı ve yaradığı iş durumu farklılık gösterir. Plastik ürünlerin yanı sıra borularımızın içleri dış etkenler için özel olarak üretilmektedir ve uzun süre kullanım sağlamaktadır.

Hdpe Boru

HDPE, petrolden elde edilen ve yüksek yoğunluklu polietilen malzemedir. Hdpe boru üstün fiziksel ve kimyasal özelliklere sahiptir ve aynı zamanda boru uygulamaları için mükemmel tercihlerden biridir.60 yıllık bir geçmişe sahip olduğu bilinen bu borular yüksek mukavemetli malzemelerden üretildiğinden hdpe boru fiyatları biraz yüksek olabilmektedir.

Bu borular yıllar boyunca başarı ile kullanılmış olup, zaman geçtikçe çelik ve beton gibi alternatif boruları tarihe gömerek kendisine olan rağbeti oldukça arttırmaktadır. Yüksek ısı ile eritilebilen hdpe boru, çatlak ilerleme direnci çok yüksek olan hdpe madde ile üretilmektedir. 

Hdpe Boru Özellikleri

  •      Boru projelerinde kullanılan bu hdpe boru çeşidi, uzun yıllar güvenle kullanılan dayanıklı bir borudur. Uzun kullanım ömrü ile birlikte kullanacağınız hdpe boru, uzun yıllar yeniden tadilat gerektirmediğinden sizler için en kaliteli projeyi sağlamaktadır.
  •      Özellikle basınçlı borular ve elektronik eşya yapımına katkıda bulunan hdpe, suyun yanı sıra çoğu etkene karşı dayanıklı olduğundan yıllardır sıklıkla tercih edilmiştir.
  •      Gerilim çatlağı, çatlak ilerleme direncinin en üst seviyede bulunduğu hdpe, boru yapımında kullanıldığında ekstra dayanıklılık sağlamakta ve birçok alanda kullanımı tercih edilmektedir.
  •      Hdpe boru içeriğinde bulundurduğu kaliteli ürünlere göre değişebilmekte ve en önemlisi de tercih ettiğiniz firmadan firmaya farklılık gösterebilmektedir.
  •      Çelik, ahşap ve plastik gibi birçok malzemeye göre çok daha kolay birleştirilebilir olması, hdpe boruları ve malzemeleri seçmek için en önemli sebeplerden biridir. İnşaat gibi yerlerde de sıklıkla kullanılan bu borular, hdpe boru fiyatları konusunda da fikir sahibi olmanızı sağlayacaktır.
  •      Güvenilir ve adı duyulmuş firmalardan alışveriş yapmak her zaman en çok önerilen işlemlerden biri olmuştur. Siz de birtakım araştırmalar sonucunda en kaliteli hdpe ürünlere sahip olabilirsiniz.
  •      Metal içerikli borular hdpe borulardan da çok önce kullanılmaktadır ve kalite bakımından da oldukça zengindir. Ancak hdpe boruların ortaya çıkmasıyla olağanüstü kalite görüldüğünden en çok tercih edilen boru çeşidi bu olmuştur.
  •      Boru üreticilerinin ve fabrikalarının binbir çeşit aşamadan geçirerek ürettiği hdpe boru en kaliteli hizmeti sunmak için piyasaya sürülmekte ve siz değerli müşterilerin hizmetine sunulmaktadır.
PVC Boru

PVC Boru

Halk arasında pimaş boru olarak da bilinen PVC boru mutfak, banyo, kanalizasyon, duşakabin gibi pek çok ortamdan kirli suyun tahliye edilmesi amacı ile kullanılmaktadır. Özellikle banyo, mutfak, tuvalet gibi ortamlarda bulunan bataryalar üzerinden kirli suyun kanalizasyon hattına gitmesini sağlamakla görevli olan bu PVC borukalite olarak farklılık arz ediyor. Erboy Plast olarak kaliteli boru tedarik etmenize yardımcı olurken sıhhi tesisat alanında meydana gelebilecek olan problemleri de en aza indirmeye yardımcı oluyoruz. Özellikle bu boruların bilinçsiz bir şekilde kullanılması sonucu tıkanma meydana gelmesi suyun gidişine engel olurken kırma, sökme gibi işlemler olmadan bu gün bu sorunlar da kolaylıkla çözülebilmektedir.

PVC Boruların Özellikleri

Otel, ev, okul, sportif alan vb. hayatın her alanında karşımıza çıkan PVC boru üstün özelliklere sahiptir. Kullanım rahatlığı sebebi ile adeta inşaat sektörünün eli ayağı olan bu borularda gürültü problemi meydana gelmemektedir. Ses izolasyonu sağlayan boruların işçiliği de bir hayli kolay olmaktadır. Kolayca kesilerek contalar vasıtası ile birleştirilebilir. Atık su bu sayede sızma yapmadan ortamdan dışarı çıkarılır. Aynı zamanda boruların iç yüzeyi pürüzsüz olduğundan dolayı kirli su ve su içinde bulunan maddeler direkt olarak dışarı çıkar. Bu da boruların hijyenik olduğunun göstergesidir. İçinde herhangi bir mikroorganizma birikmeden ve koku problemi olmadan PVC borusunun ortamdan dışarı çıkmasına yardımcı olmaktadır. PVC boru yerine beton ya da demir boruların tercih edilmesi hem çok maliyetli hem de işçilik açısından zor olacaktır. Ayrıca bu borularda korozyon riski olmaması, inşaat alanlarına kolayca nakliye edilmesi, farklı uzunluk ve kalınlık alternatiflerinin bulunması da sağladığı avantajlar arasında yer almaktadır.

PVC Boru Fiyatları

Contasından kelepçesine, manşondan rakora kadar PVC boru ile ilgili aradığınız yedek parçaları da yine firmamız üzerinden temin edebilirsiniz. Tüm bu özellikleri ile kaliteli ham maddeden imal edilen borular uzun ömürlüdür. Su sızması gibi problemlere mahal vermez, aşınmaz ve eskimez. Tüm bu özellikleri ile ihtiyaç duyduğunuz ölçü ve boru tipini firmamıza bildirerek teklif alabilir ve online olarak siparişlerinizi verebilirsiniz.

Kaliteli Plastik Boru Kaliteli plastik boru nasıl olur sorusu sorulduğunda bu soruya birçok cevap bulabiliriz. Kaliteli plastik borular, yüksek mukavemetli malzemelerden üretilmekte ve uzun ömürlü olmaktadır.
Tesisatta plastik boru kullanmanın avantajları Bahçelerin sulama sistemlerinde olduğu gibi, mutfak ve banyo giderlerinde de kullanılan bu borular, sıhhi alanlarda sıklıkla kullanılmaktadır. Çatlak ve kırık oluşma riskine en uzak olan bu boru çeşidi, çok fazla tercih edilmesinin nedenini bu şekilde ortaya koymaktadır.
Hdpe boru fiyatları

Hdpe boru özellikle son dönemin yenilikçi ve dinamik yapıya sahip olan borulardan bir tanesidir. Özellikle bir boruda olması gereken özellikler oldukça kapsamlıdır. Bu özelliklere sahip olan boruların bu kadar sık tercih edilme sebebi uzun vadede dayanabiliyor olmasıdır. Hdpe boru fiyatları son dönemin en fazla tercih edilen boru çeşitlerinden bir tanesi oldugu baz alındığında fiyat farkı diğerlerinden biraz ayrılmıştır. Özellikle boru seçimi oldukça önemlidir. Seçilen borunun kaliteli olması ilk tercihtir. Fiyat sonradan gelmektedir. Bu nedenle eğer bir boru seçmeniz gerekiyorsa öncelikle kaliteyi baz almalısınız.

HDPE BORU KALİTESİ

Hdpe boru yüksek sıcaklık ile eriyebilen bir yapıda olduğundan dolayı bazı işlemler bu borular ile kolaylıkla yapılabilmektedir. Bunun yanı sıra yüksek yoğunluktaki hammaddelerden üretilmektedirler. Bu yüzden de ayrıca dayanıklılardır. Özellikle altyapı çalışmalarında maaliyeti düşürmektedir. Bu nedenle aynı anda hem kaliteli hem de maddi açıdan olumlu malzemeler ile çalışmış olursunuz. Genel olarak hdpe boru ömürü 50 yıl ile 100 yıl arasında değişmektedir. Bu nedenle oldukça olumludur. Genel olarak hidrolik sistemlerde kullanılan bu boru, korozyon oluşumu görülmemektedir. Herhangi bir şekilde pas oluşumu da olmaz bu da uzun ömürlü bir hidrolik sistemi kurulmasına kapı açmakta ve imkan sağlamaktadır. Bir borunun önemli ölçüde uzun ömürlü olması oldukça önemlidir. Bu yönden bakıldığında hasar almaları da oldukça imkansız durumlardan bir tanesidir.

Oldukça uzun vadede kullanılan hdpe boru fiyatları bakımından ele alındıklarında aslında diğer boruların kalitesizliği ve fiyat değerleri de baz alındığında oldukça uygun fiyatlıdır. Bu nedenle oldukça fazla tercih edilmesi olağan bir durumdur. Hdpe boru fiyatları üretim firmasına göre de değişkenlik göstermektedir. Bunun dışında bazı firmalar uygulama da gerçekleştirmektedir. Dolayısı ile daha fazla fiyat yükselmektedir. Öncelikle kaliteli bir hdpe boru edinmek istiyorsanız internet üzerinden araştırmalar yapabilirsiniz. Bu araştırmalar sonucunda kaliteli bir hdpe boru üretici firma bulabilmeniz mümkündür. Bulduktan sonra da firma ile iletişime geçip istediğiniz boruyu edinebilirsiniz.

 

Kanalizasyon Borusu Fiyatları

Kanalizasyon borusu fiyatları genel olarak borunun ölçülerine bağlıdır. Boru ölçüleri ne kadar geniş ve ne kadar uzun olursa kanalizasyon borusunun fiyatı da o oranda artacaktır. Bu nedenle öncelikle borunuzun ölçülerini belirlemelisiniz. Daha sonra bir kanalizasyon borusu edinmeniz daha doğru olacaktır. Kaliteli bir kanalizasyon borusu bulmak için internet üzerinden bazı araştırmalar yapabilirsiniz. Bu araştırmalar sonucunda referansları iyi ve kaliteli olan bir firma aracılığı ile kanalizasyon borusu edinebilirsiniz.

Kanalizasyon Borusu Nedir?

Kanalizasyon borusu her binanın içerisinde olması gereken en önemli boru çeşitlerinden bir tanesidir. Kanalizasyon borusu kullanımı oldukça önemlidir çünkü gün içinde bine içerisinde oldukça atık su birikir. Bu sular eğer bir yardım ile dışarıya aktarılmazlar ise büyük tehlikelere yol açabilirler. Bu nedenle her binanın içerisinde kanalizasyon borusu olmak zorundadır. Peki kanalizasyon boruları nasıl bina içerisindeki atık suları uzaklaştırabilir? Yazımızın devamında bunun cevabını sizlere vereceğiz. 

 

Öncelikle kanalizasyon borusu atık sulara karşı dayanıklı bir yapıda üretilmektedir. Bu nedenle herhangi bir sorun oluşmayacaktır. Gün içinde bina sakinlerinin kullandıkları mutfak, banyo ve benzeri alanlardaki atık sular bina altında birleşerek kanalizasyon borusu ile ilgili yere aktarılır ve bina atık sulardan arınmış olur. Peki ideal kanalizasyon borusu nasıl olmalıdır? Öncelikle kanalizasyon boruları uzun yıllar kullanım gerektiren borulardır. Bu nedenle bir kanalizasyon borusunda dikkat edilmesi gereken ilk hususlardan bir tanesi kaliteli olmasıdır. Kaliteli olmayan bir kanalizasyon borusu alına sıvılara karşı da dayanıksız olacaktır. Bu da daha büyük sorunlara yol açabilmektedir. Bu nedenle kaliteli bir kanalizasyon borusu edinmeli ve onu uzun yıllar bina içerisinde kullanabilmelisiniz. 

Pimaş Boru Üreticileri Pimaş boru üreticileri atık ve pis su giderlerinin oluşması amacı ile bu boruların üretimini yapmaktadır. PVC maddesi dayanıklıdır. Uzun yıllar boyunca çatlama ve kırılma riski olmadan rahatlıkla kullanılabilmektedir. Metal borular dayanıklı olmasına karşın, korozyon riski olduğundan dolayı uzun ömürlü değildir. Bu bakımdan pimaş borular yaygın olarak kullanılmaktadır.