Erboy Plast...Kaliteli, Güvenli Alışveriş...
Close
Filters
Ara
RSS

Blog

PPRC boru nedir?

PPRC boru nedir ? PPRC boru “polypropylene random copolymer kısaltmasıdır. Sektörde ise plastik boru ve parçaları olarak geçer. Bugün kısaca PPRC olarak ifade edilen hafif ve pürüzsüz iç yüzeyi sayesinde avantajlı yönleri ile biline borulardan biridir. Bina içinde ki bulunan soğuk suları sıcağa çevirmekte bire bir olan borular arasındadır. Rahatlığı ve kolaylığı sayesinde yapıt sahipleri bu boruları sıkça tercih etmektedir.Genel olarak eski zamanlardaki yapılan içerilerinde kullanılan ve yapım aşamasında yer alan ürünler kalitesiz olduğundan dolayı binalar kolaylıkla zarar görebiliyordu. Fakat artık bu borular sayesinde ısı konusunda oluşan bütün sorunlar ortadan kalkmıştır diyebiliriz.

PPRC boru çeşitleri ne işe yarar?

-Yapıtlarda bulunan soğuk suları ısıtır.

-Sağlamlık olarak oldukça faydalıdır.

-Yapıtlarda kullanımı sayesinde faydalı sonuçlar elde edilir. 

ve buna benzer bir çok faydalı etkisi ile bu borular son dönemlerde oldukça sık tercih edilmektedir.  Bunun sebebi ise zeminde kullanılan dayanıklı malzemelere dayanmaktadır. Özellikle bina içerisindeki borular, çoğu zaman gerek kimyasal maddelerden gerek ise daha değişik sebeplerden ötürü arızaya uğrayabiliyorlardı. Bunun nedeni kullanılan boruların eski olması idi. PPRC boru fiyatları sürekli olarak değişmektedir.

PPRC boru çeşitleri 

PPRC boru çeşitleri sürekli olarak değişmektedir. Sizler talep ettiğiniz model ve boyutta taleplerinize uygun borular bulmanız oldukça mümkün durumdadır. Eskiden diğer borular ise ağırlık konusunda genelde sınıfta kalarak buna bağlı olarak bazı arızalara sebebiyet verebiliyorlardı. Fakat artık böyle bir durum söz konusu değil PPRC üreticileri artık çok daha kaliteli ürünler üretmektedir. Sizlerde boru seçimi yaparken dikkatli olmanız gereken konulara uygun hareket ederseniz çok daha olumlu sonuçlar elde edebilirsiniz. Detaylı bilgi soru ve görüşleriniz için lütfen bizimle iletişime geçiniz. 

Atık Sudan Nasıl Kurtulursunuz?

Atık su tesisatı aslına bakarsanız oldukça önemli bir husustur. Genel olarak yeni nesil binalarda üstün düzey yapılandırmalar kullanılırken atık su tesisatı atlanabilmektedir. Halbuki işin en önemli kısımlarından bir tanesi de budur. Atık su tesisatı denildiğinde aslında kullanıcıların merak ettiği ortak tek bir soru vardır; Atık sudan nasıl kurtulursunuz.

ATIK SUDAN NASIL KURTULURSUNUZ?

Atık su, bir çok alanın kabusu gibidir. Bulunduğu her gün daha fazla mikrop salgılamaya başlar ve bu çok kötü sonuçlar doğurabilir. Bu nedenle eğer bir alanda atık bir su birikintisi mevcut ise derhal en hızlı şekilde bulunan alandan dışarıya tahliye edilmesi gerekmektedir. Bunun için tabii ki el ile müdahale tavsiye edilen tahliye biçimi değildir. Bunun için bazı malzeme ve materyaller mevcuttur. Ayrıca tamamen profesyonel ekipler tarafından bu düzenekler kurulmalı ve işlem gerçekleştirilmelidir. Peki bu işlem nasıl yapılır. Hadi şimdi atık sudan nasıl kurturulursunuz ona geçelim; 

ATIK SU TAHLİYESİ NASIL YAPILIR? 

 Atık su tahliyesi için bazı borular gerekmektedir. Bu borular tamamiyle bu iş için yapılan borulardır. Borular atık suların bulunduğu alana yerleştirilerek vakum yardımı ile bazı boru bağlantılarından çıkarılması gereken yere çıkarılarak, atık su tahliyesi gerçekleşmiş olur. Bu boruların suları nasıl tahliye edeceğini ve bu boruların nasıl kullanılacağını tamamen bu işi yapan ustalar bilmektedir. 

Bazı bilinçsiz atık su tahliyesi sonucunda işler daha da kötü bir hale gelebilir. Bu nedenle tamamen profesyonel bir el tarafından yapılmalıdır. Bunun için de plastik boru işi yapan şirketler ile anlaşabilirsiniz. Atık su tahliyesi fiyatları genel olarak tahliye edilecek suyun fazlalığı ve suyun krililik derecesi gibi hususlar karşısında değişebilir. Bunu tamamen bu işi yapacak olan firma belirlemektedir. 

Su boru çeşitleri

Su boruları bildiğimiz üzere geçmişten bu güne her yapıt ve ortamda tercih edilen boru türlerinden sadece biridir. Kullanım ve tercih edilme oranının bu kadar fazla olmasının en belirgin nedenlerinden biri Özellikle yapıtlarda bulunan Su geçişlerinde kullanılması gereken bazı boru çeşitler bulunmaktadır. Ve bu boru ihtiyacını karşılamak adına su boru çeşitleri sık olarak tercih edilir. Su boru çeşitleri tercih ederken dikkat edilmesi gereken bazı önemli konular bulunmaktadır. Aksi takdirde yapılan yanlış alımlar sonrası istek ve talepleriniz yerini bulmayabilir. 

Su boru çeşitlerini seçerken nelere dikkat edilmeli?

İlk olarak dikkat etmeniz gereken bir çok önemli konu bulunmaktadır. Bu konulara uyumlu haraket ederseniz yapıtlarınız da çok daha olumlu sonuçlar alabilirsiniz. Aynı zaman da dikkatli olmanız gereken konulardan biri de yapıtınıza uygun boru tercihinde bulunmanız da oldukça önemli bir konudur. Aksi takdirde tercih etmiş olduğunuz boru modeli yapıtlarınız ile uyumsuz olup sizleri zor duruma sokabilir. Bunun yanı sıra özellikle son dönemlerde su boru çeşitlerinin farklı farklı modellerinin çıkmasının en belirgin nedenlerinde biri ise teknolojinin sınırsız bir şekilde ilerlemesinden kaynaklanmaktadır. Bu neden ile ilk olarak tercih etmiş olduğunuz firmanın ve tercih etmiş olduğunuz borunun kalite yapısı bu konu da oldukça büyük önem taşır. 

Kaç farklı boru modeli vardır?

Aslına bakılırsa oldukça çok boru modeli vardır. ve bu modeller yapıtlar da bulunan boru ihtiyaçlarına göre değişmektedir. Boru çeşitleri içlerinde farklı modellere ayrılmaktadır. Bu modellerde tercih yaparken kendinize en uygun ihtiyacınızı karşılamanız oldukça önemli bir detaydır. Teknolojinin hızlı ilerleyişi nedeni ile piyasa üzerinde bir çok dolandırıcı bulunmaktadır. Bu neden ile tercih yaparken dikkatli olmanız gerekledir. Aynı zaman da kalitesi belirli bir düzeye ulaşmış olan firmalardan hizmet almanız gereklidir. Detaylı bilgi ,Soru ve görüşleriniz için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Kelebek Vana Nedir?

Kelebek vana, özellikle son dönemde oldukça sık kullanılan malzemelerden bir tanesidir. Özellikle sıcak su tesisatında akışkan kontrolünde oldukça önemli bir rol almıştır. Kelebek vanalar sıvılaştırılmış doğalgaz ve benzeri akışkanlarda kullanılmak amacı ile üretilmektedirler. Metaldirler. 

Gövde, disk, sızdırmazlık ve mil'den meydana gelmektedirler. -175 Derecelik ısılarda dahi kullanılabilen metal kelebek vanalar oldukça değerli malzemelerin en başında yer almaktadırlar. 

KELEBEK VANALAR NE İÇİN KULLANILIR? 

Kelebek vanalar bina içerisindeki boruların içerisinde kullanılmaktadır. Bu denli sık tercih edilmesinin ilk sebeplerinden bir tanesi boyutlarıdır. Boruların içerisine kolaylıkla sığabilmeleridir. Diğer bir özellikleri ise mükemmel derece sızdırmaz olmalarıdır. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi. Ayrıca genel olarak küresel vanalara karşı daha ucuzdurlar. 1960’lı yıllardan itibaren kısa sürede çok geniş bir kullanım oranına ulaşmışlardır.

KELEBEK VANA KULLANIM ALANLARI

 • Yangın söndürme tesisatı
 • Su ve atık su
 • Enerji istasyonları
 • Kompresör hatları
 • Klima santralleri
 • Arıtma merkezleri
 • Isıtma-soğutma hatları
 • Petrokimyasal ve kimyasal tesisleri
 • Gemi İnşaatı sanayisi
 • Gıda sanayisi
 • Gaz ve Egzost hatları
 • Kağıt sanayisi

Gibi alanlarda kelebek vana kullanılmaktadır. 

KELEBEK VANA FİYATLARI

Kelebek vana fiyatları genel olarka vanaları üreten firmadan firmaya göre değişkenlik göstermektedir. 

Hdpe Boru Fiyatları

Hdpe boru günümüzde ki yapıtlarda sık sık görebileceğimiz boru türlerinden biridir. Hammaddesi gereği dayanıklı olmasından dolayı kişiler tarafından sık olarak tercih edilmektedir. Dayanaklı olmasının yanı sıra Hdpe boruları oranla oldukça hafif bir maddedir. Kullanımı hem rahat hem de uzun ömürlüdür. Hdpe borularının eski dönemlere nazaran son zamanlarda kullanı ve tercih edilirliği oldukça fazladır. İçeriğinde bulunan maddeler sayesinde su ve benzer etkenlere karşı da dayanıklılık gösterir. Hdpe boru fiyatları ortlama bir bütçeye sahip olsa da tercih etmiş olduğunuz firma fiyat konusunda büyük bir rol alır.

Hdpe boru nerelerde kullanılır?

Hdpe boruları talep edilen her konuda tercih edilsede bu boruların bazı kullanım alanları vardır. Kullanım alanlarına hep birlikte göz atalım;

-Gaz dağıtım boruları

-Oyuncak yapımları

-Beyaz eşya 

-Makina parçaları

-Elektrik ve elektronik malzemelerde 

ve son olarak ise suya dayanıklı olmasından dolayı yemi ve benzeri deniz araçlarında da kullanımına sık olarak rastlamaktayız. Bunların yanı sıra Hdpe boruları uzun ömürlü olmasından dolayı da sık olarak tercih edilmektedir. Aslına bakılırsa eski dönemlerde kullanımı bu çoğunluk ile daha az durumdaydı. Fakat artık bu durum çok daha farklı bir yol almış durumda. Fakat Hdpe borularını tercih ederken dikkatli omanız bazı konular vardır. İlk olarak tercih etmiş olduğunuz borunun kalitesini ve hizmet alacağınız boru firmasının kalitesini bilmeniz oldukça önemli bir konudur. bu püf noktalara uyumlu hareket ederseniz çok daha olumlu sonuçalr alabilirsiniz. 

Hdpe borularını tercih ederken nelere dikkat edilmeli?

Hdpe borularını tercih ederken borunun kullanılacağı yeri belirlemeli ve bu yolda izlenmelidir. Bunun yanı sıra hizmetini alacağınız firmanın ve boru boyutlarının da bu konu da büyük bir etkisi bulunmaktadır. Bu neden ile tercih yaparken kalitesi belirli bir düzeye ulaşmış olan firmalardan alacağınız hizmet çok daha olumlu olacaktır. Hdpe boru fiyatları hizmet alacağınız firamnın kalite seviyesine göre değişir. Detaylı bilgi için lütfen bizler ile iletişime geçiniz. 

Hdpe boru günümüzde ki yapıtlarda sık sık görebileceğimiz boru türlerinden biridir. Hammaddesi gereği dayanıklı olmasından dolayı kişiler tarafından sık olarak tercih edilmektedir. Dayanaklı olmasının yanı sıra Hdpe boruları oranla oldukça hafif bir maddedir. Kullanımı hem rahat hem de uzun ömürlüdür. Hdpe borularının eski dönemlere nazaran son zamanlarda kullanı ve tercih edilirliği oldukça fazladır. İçeriğinde bulunan maddeler sayesinde su ve benzer etkenlere karşı da dayanıklılık gösterir. Hdpe boru fiyatları ortlama bir bütçeye sahip olsa da tercih etmiş olduğunuz firma fiyat konusunda büyük bir rol alır.

Hdpe boru nerelerde kullanılır?

Hdpe boruları talep edilen her konuda tercih edilsede bu boruların bazı kullanım alanları vardır. Kullanım alanlarına hep birlikte göz atalım;

-Gaz dağıtım boruları

-Oyuncak yapımları

-Beyaz eşya 

-Makina parçaları

-Elektrik ve elektronik malzemelerde 

ve son olarak ise suya dayanıklı olmasından dolayı yemi ve benzeri deniz araçlarında da kullanımına sık olarak rastlamaktayız. Bunların yanı sıra Hdpe boruları uzun ömürlü olmasından dolayı da sık olarak tercih edilmektedir. Aslına bakılırsa eski dönemlerde kullanımı bu çoğunluk ile daha az durumdaydı. Fakat artık bu durum çok daha farklı bir yol almış durumda. Fakat Hdpe borularını tercih ederken dikkatli omanız bazı konular vardır. İlk olarak tercih etmiş olduğunuz borunun kalitesini ve hizmet alacağınız boru firmasının kalitesini bilmeniz oldukça önemli bir konudur. bu püf noktalara uyumlu hareket ederseniz çok daha olumlu sonuçalr alabilirsiniz. 

Hdpe borularını tercih ederken nelere dikkat edilmeli?

Hdpe borularını tercih ederken borunun kullanılacağı yeri belirlemeli ve bu yolda izlenmelidir. Bunun yanı sıra hizmetini alacağınız firmanın ve boru boyutlarının da bu konu da büyük bir etkisi bulunmaktadır. Bu neden ile tercih yaparken kalitesi belirli bir düzeye ulaşmış olan firmalardan alacağınız hizmet çok daha olumlu olacaktır. Hdpe boru fiyatları hizmet alacağınız firamnın kalite seviyesine göre değişir. Detaylı bilgi için lütfen bizler ile iletişime geçiniz. 

Kanalizasyon Borusu

Kanalizasyon borusu ülkemizde her yapıda bulunan bir boru çeşididir. Kanalizasyon borusu bina içerisinde bulunan her türlü atık ve pis maddeyi dışarıya aktarmak amacı ile binalar yapılırken içerisine yerleştirilen borulardır. Logarlara ulaşan bu borular genel olarak ultra uzun boyuttadırlar. Ülkemizde birçok kanalizasyon borusu satan fabrika ve firma vardır. Erboy plast da onlardan bir tanesidir.

KANALİZASYON BORUSU NERELERDE SATILIR? 

Kanalizasyon borusu birçok plastik firmasında ve çeşitli firmalarda satılabilir, fakat bu durumda önemli olan bir nokta vardır. O da kanalizasyon borusunun kalitesi ve dinaimkliğidir. Her firma yeteri kadar kaliteli kanalizasyon borusu ne yazık ki üretemez. Bazı durumlarda kanalizasyon borularının kalitesiz olması sebebi ile zaman içerisinde bazı tıkanmalar söz konusu olabilmektedir. 

Bu tıkanmalar genel olarak boruların kalitesiz olmasından kaynaklanmaktadır. Bu durum oldukça rahatsız ve sorunlu bir durumdur. Çünkü tıkanan bir kanalizasyon borusunun açılması epey zor ve zahmetli bir iştir. bunun için ise profesyonel ekiplerden yardım almanız gerekmektedir. Bu da ekstra bir maliyet gerektirceğinden zaman içerisinde maddi olarak sizlere zarar verecektir. 

Bu nedenle kanalizasyon borusunu kaliteli seçtiğinizden emin olmalısınız.

KANALİZASYON BORUSU FİYATLARI

Genel olarak her firmaya göre kanalizasyon borusu fiyatları değişmektedir. 

Hdpe boru çeşitleri

Hdpe, petrolden elde edilmekte olan ve oldukça yoğun polietilen malzemelerden sadece biridir. Diğer boru çeşitlerinden ayıran tek özelliği daha kıvamlı daha katı ve daha da güçlü bir malzemeden üretime geçilmiş olmasından kaynaklanır. Bu borular gelebilecek her türlü darbeye karşın oldukça sağlam durabilmektedir. Bu neden ile de tercih edilirliği oldukça fazla durumdadır. İş yeri sahipleri ev sahipleri ve buna benzer bir çok kullanım ve alanlarda kullanımına rastlarız.

Hdpe boru çeşitlerini kimler kullanmalı?

Genelleme yapmak doğru olmayacağı gibi bunlar kullanmalı veya kullanmamalı gibi bir durum söz konusu değil. Tercih eden ve talebinde bulunan herkes rahatlık ile bu boruların tercihinde bulunabilir. Rahatlığı ve kullanım sağlığı bakımından da hdpe borularını rahatlık ile tercih edebilirsiniz. Sağlamlık bakımından da sık olarak tercih edilirliği oldukça fazla olan hdpe boru çeşitleri uzun ömürlülük isteyen kullanıcı veya kişiler bakımından da sık olarak tercih edilir. Ham maddesi gereği diğer borulara oranla çok daha kullanışlı ve sağlam olan bu borular sayesinde  uzun ömülü kullanım olanağı oldukça fazladır.

Hdpe boru çeşitleri ne kadardır?

Hdpe boru çeşitleri kullanım ve sağlamlık konusunda diğer borulara oranla kullanışlı olduğundan dolayı fiyatlar da bu doğrultuda ilerlemektedir. Fakat istediğiniz boyut ve genişliğinde fiyat konusunda oldukça büyük etkisi bulunur. Tercih edilirliğin kişiler bakımından oldukça fazla olduğu bu boru çeşitlerini rahatlık ile tercih edebilirsiniz. Detaylı bilgi soru ve görüşleriniz için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Pvc Boru Çeşitleri

Eski dönemlerde bina içerisindeki pis ve atık su tesisatında pik malzemelerinden yapılmış malzemeler kullanılırdı. Fakat günümüzde geldiğimizde hızla gelişn sanayi alanı ve teknoloji sayesinde pvc (Poli Vinil Clorür) borular kullanılmaya başlanmıştır. Pvc boruların kullanımlarının oldukça önemli kullanım sebepleri ve avantajları vardır. Pik veya beton borulara göre pvc borular ilk olarak ağırlık bakımından oldukça hafiflerdir. Bunun yanı sıra hafifliğine bağlı olarakta işçilik konusunda da zorluk çıkarmazlar. Aynı zamanda kesilmeleri, bağlanmaları kolaydır. Conta ile birleştirilirler. 

Özellikle eski dönem borularında yaşanan en önemli sorunlardan bir tanesi boruların kimyasal maddelere dayanıklı olmamaları idi. Fakat pvc borularda öyle bir durum söz konusu değildir. Elektrik iletmeyen bu borular aynı zamanda kimyasal maddelere karşı da dayanıklılardır. Donmaya karşı dirençlidirler ve paslanma oluşturmazlar. Bunun yanı sıra gürültüyü de en aza indiren pvc boru kullanımı her geçen gün daha da fazla artmaya devam etmektedir. 

PVC BORU ÇEŞİTLERİ

 • PVC Boru
 • PP Boru
 • PE Boru 

Olmak üzere çeşitlere ayrılcan pvc boru çeşitleri arasından seçim yapmak tamamen kullanılacak alana bağlıdır. Bu nedenle her türlü pvc boru tercih edilebilir. Genel olarak kullanım alanları bina tesisatlarıdır. Farklı alanlarda da zaman zaman rastlayabilirsiniz.

Erboy Plastik, uzun zamandır bu sektörün içerisinde yer almaktadır. Biz firma olarak, çalışma politikalarımızın en başında gördüğümüz kalite ve güvenilirlik ile sizlere hizmet vermeye devam ediyoruz. Ürünlerimiz üstün kalite olup pvc boru ve benzer tüm ürünlerimizde uzun yıllar kullanıma uygundur. Bu nedenle maddi açıdan oldukça büyük olumluluk sağlar. Ürünlerimiz hakkında bilgi almak için bizlerle iletişime geçebilir veya;

Sitemizin içerisindeki ürünleri inceleyebilirsiniz.

Pvc Boru Kullanımı Pvc boru (yani polivinil klorür), yapılardaki atık suların şebeke ortak kanalizasyonlarına sağlıklı ve temiz bir biçimde atılabilmesi amacı ile kullanılmaktadır. Evlerimizde veya iş yerlerimizde zamanla oluşan, tuvalet, banyo, mutfak gibi alanlarımızda kullandığımız atık suların şehir kanalına nakli için pvc boru kullanmaktayız.