Erboy Plast...Kaliteli, Güvenli Alışveriş...
Close
Filters
Ara

Deve Boynu

Deve boynu boru, temiz ve kirli su giderinde kullanılan ve geniş kavislere sahip S veya U biçiminde borudur. Suyun yön değiştirmesi gereken yerlerde genellikle tavandan veya tabandan boru döşenirken uygulanmaktadır. Boru hatlarının bakımı ve onarımı yapılırken deve boynu boru da bu sırada kontrol edilmekte ve gerektiği durumlarda bakım ve onarıma dahil olmaktadırlar. 

Boru hatları özellikle de dar alanlardan geçirilmemeli ve bakım veya onarım yapmayı güçleştirmemelidir. Boru hatlarının kolay ulaşılabilecek yerlere döşenmesi çok önemlidir. Boru hatlarının önlerine duvar örüldüğü taktirde istenmeyen sonuçlar ortaya çıkabilir. Bu nedenle boru döşenen yere çok dikkat edilmelidir.  

Deve boynu boru, birçok marka tarafından üretilmekte ve son yıllarda en çok kullanılan boru yardımcı parçası olarak kullanılmaktadır. Sitemizde de bulabileceğiniz bu parça oldukça önemli işlevlere sahiptir. 

Bir çeşit boru yardımcı elemanı olan deve boynu boru, boru atlatma işlemlerinde de kullanılmaktadır. Suyun yön değiştirmesine olanak sağlayan bu yardımcı eleman, doğru monte edildiği taktirde uzun ömürlü kullanım sağlayacaktır. Özellikle de son yıllarda artan boruya yardımcı parçaların üretimi, müşterilerin aklını karıştırabilmekte ve birçok ürünün birbirine benzemesinden dolayı çok fazla olumsuz olay yaşanabilmektedir. 

Deve boynu boru, kaliteli markalar tarafından üretildiğinde uzun süre kullanım sağlamasının yanı sıra, montajı pek ustalık gerektirmediğinden herkes tarafından yapılabilmekte ancak kullanıcı hatası olduğu taktirde ürün garanti kapsamından çıkabilmektedir. 

Görüntü Kutu Liste
Sırala
Ekran her sayfa